fbpx
İndirim!

Öğretmen Öğrenme Stili

 1.750,00  750,00

Öğretmen Öğrenme Modeli Testi, öğretmenlerin öğrenme özelliklerini keşfederek hem kendileri için hem de öğrencileri için öğrenme sürecini zevkli ve etkili hale getirmeye yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.
Örnek raporu incelemek için TIKLAYIN
Bireysel test yaptırmak için iletişim formu veya WhatsApp üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
Kategoriler:

Açıklama

Ne işe yarar?
Her insanın öğrenme ve öğretme özellikleri birbirinden farklıdır. Yapılan çalışmalar doğru yöntemler kullanılırsa herkesin her konuyu kolay ve hızlı öğrenebileceğini ortaya koymuştur. Öğrenci ve öğretmenlerin bunun farkında olmaması öğrenmeyi zorlaştırmakta ve sıkıcı hale getirmektedir.
Öğretmen Öğrenme Modeli Testi ile kendi öğrenme modelinizi keşfederek kendinizle ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Çünkü öğretmenin öğrenme modeli ne ise dersi de aynı yöntemle anlatmakta. Bunun sonucunda sizinle aynı modele sahip öğrenciler daha kolay ve hızlı öğrenebilirken farklı modelle öğrenen öğrenciler için zorluklar oluşmaktadır. Çalışmayla öğrenme özelliklerinizi ve çocukların nasıl öğrendiğini fark ederek sınıfta daha etkili öğretme stratejileri geliştirerek öğrenciler için zevkli, kalıcı öğrenmeyi sağlayabilirsiniz. Ayrıca testin sonucunda hazırlanan raporda öğrenme becerilerinizi ve sizin için en uygun çalışma ortamlarını oluşturarak dikkat ve konsantrasyonu yüksek, verimli bir çalışma imkanı sağlayabilirsiniz.
Test nasıl uygulanır?
Test 41 tanesi üçer şıklı, 3 tanesi ikişer şıklı toplam 44 sorudan oluşmaktadır. Öğretmen Öğrenme Modeli Testi’ni öğrenci kendisi doldurmaktadır. Öğretmen Öğrenme Modeli Testi internet üzerinden online olarak veya optik form üzerinden doldurulabilir. Bireysel uygulamalar internet üzerinden online olarak yapılmakta, toplu uygulamalar optik formlar aracılığıyla da yapılabilmektedir.
Uygulama süresi ne kadardır?
Kişilerin okuma hızına göre değişmekle beraber ortalama 20-25 dakika da uygulanabilmektedir.
Öğretmen Öğrenme Modeli Testi Kimler İçin?
Bütün öğretmenler
Raporda Neler Var?
Öğretmen Öğrenme Modeli Testi sonucu size özel hazırlanan Öğretmen Öğrenme Modeli Raporu’nda aşağıdaki başlıklarda yer alan konularla ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.
Test uygulamasının ardından hazırlanan raporda kendinizle ilgili aşağıdaki konularda bilgi sahibi olabileceksiniz:
  • Öğrenmede kullandığı zihin durumlarını
  • Öğrenme modelinizi
  • Öğrenme becerilerinizi
  • Öğrenme esnasında dikkatinizi dağıtan faktörleri
  • Öğrenme özelliklerinizi
  • Genel özelliklerinizi
  • Öğrenme özelliklerini nasıl geliştirebileceğinizi
  • Öğrenme yöntem ve metotlarınızı
  • Size özel öğrenme tavsiyelerini

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Öğretmen Öğrenme Stili” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…

×

Merhaba!

WhatsApp uygulaması ile mesajınızı iletebilirsiniz.

×